Закладки

Блог

Як самостійно обрати газовий котел?
Як самостійно обрати газовий котел?

З огляду на сьогоденні українські реалії, опалення житлових приміщень газом, у деяких випадках, залишається єдиним можливим рішенням. Особливо у випадку, якщо це стосується обігріву приватного будинку, де централізована система опалення відсутня.

Без сумніву, заощадливим варіантом обігріву будинку є встановлення системи опалення із твердопаливним котлом, який виробляє теплову енергії використовуючи вугілля чи дрова. Старий, надійний спосіб, але не практичний у сучасних реаліях. Інший спосіб полягає у поставити систему з тепловим насосом. Перешкодою тут стає доволі висока ціна на саму систему та її монтаж. Ще один варіант – встановлення електричного котла, ціна на який буває трохи нижчою, порівняно із попередніми агрегатами. У цьому випадку питання постає у високих рахунках за електроенергію, доступ до якої не завжди існує, особливо у віддалених чи новозбудованих селищах.

З огляду на вищенаведені обставини, реалізація автономної системи опалення і встановлення у ній газового котла досі залишається одним із економічно вигідних та простих рішень у встановленні системи опаленням та гарячого водопостачання у приватному будинку чи квартирі.

Та постає питання: чи можливо самостійно обрати підходящий газовий котел? Так, але попередньо слід визначити основні критерії та потреби, які безпосередньо впливають на вибір. Корисні рекомендації щодо характеристик, на які варто звернути увагу при виборі котла, наведені у цій статті.

Детальніше
Який радіатор краще, біметалевий чи алюмінієвий?
Який радіатор краще, біметалевий чи алюмінієвий?

Широкий асортимент товарів для обігріву приміщень житлового та господарчого призначення створює не просту задачу щодо вибору радіаторів для необізнаного користувача. Інформації щодо переваг та недоліків того чи іншого типу чи виду опалювальних пристроїв багато, але не зрозуміло як ці характеристики правильно обрати враховуючи індивідуальні потреби та умови експлуатації.

В Україні наявні чіткі норми і правила встановлення радіаторів опалення. Тому слід враховувати характеристики батареї перед її купівлею та установкою.

Найпопулярнішими моделями опалювальних пристроїв визначаються алюмінієві та біметалеві секційні радіатори. Зовні вони дуже схожі між собою. Потрібно розрізняти ці види радіаторів між собою аби зробити підходящий вибір залежно від власних потреб та критеріїв. Тому, щоб не плутатися, розглянемо переваги та недоліки по кожному виду зазначених радіаторів.

Детальніше
Пом'якшення води: необхідність чи примха?
Пом'якшення води: необхідність чи примха?

Українці живуть у реаліях, де навіть прісна скважинна, ба навіть вода із глибоко викопаного колодязя на приватній ділянці, містить в собі частки металів, які погіршують загальний зовнішній стан побутових приладів, виводять їх із робочого стану та шкодять людському здоров'ю. Для забезпечення ефективного очищення води питного та побутово-господарського призначення від суспензій встановлюється пом'якшувач води. Що це за процедура проведення пом'якшення води та чи вартує вона своїх грошей, розглянемо у цій статті.

Детальніше
Душовий трап: як зробити правильний вибір?
Душовий трап: як зробити правильний вибір?

Привіт з початку двохтисячних - душові кабіни, поступово залишають сучасні дизайни квартир та будинків. Їм на заміну встановлюють душові зони, де злив використаної води здійснюється у трап на підлозі.

Чому ж важливо звернути увагу на таку утилітарну річ, як трап? Якщо душовий канал матиме недостатню пропускну здатність чи замалий розмір порівняно із відведеною під душ зоною, то є можливість часткового підтоплення душової.

Аби убезпечити себе від подібних проблем, розглянемо детальніше питання вибору душового трапу.

Детальніше
Що обрати для теплої підлоги: мідь чи зшитий поліетилен?
Що обрати для теплої підлоги: мідь чи зшитий поліетилен?

Наразі жителів мегаполісів та приватного сектору поєднує одне рішення – встановлення водяної теплої підлоги для забезпечення комфортного та стабільного обігріву окремого взятого приміщення чи цілого будинку. Та перед здійсненням остаточного вибору, варто ретельно розглянути всі «за» і «проти» щодо найпоширеніших типів матеріалів. «Приміряючи» характеристики до затребуваних потреб, розглядаються питання фінансової виправданості, надійності конструкції, довгостроковості експлуатації та шкоди для здоров’я.

Основних типів матеріалів труб для облаштування теплої водяної підлоги виділяється два – зшитий поліетилен та мідь. Який з цих двох матеріалів є найкращим рішенням для реалізації теплої підлоги у приватному будинку чи у квартирі багатоповерхівки розглянемо у цій статті.

Детальніше
Водонагрівач непрямого нагріву: призначення і застосування
Водонагрівач непрямого нагріву: призначення і застосування

Питання гарячого водопостачання хвилює і об’єднує жителів міста та передмістя. Централізовані системи водопостачання до сих пір потребують щорічного обслуговування мінімум на два тижні, а по факту – на місяць, пощастить якщо у літній період. Що ж стосується мешканців приватного сектору, то нерідко їм власними силами доводиться вирішувати питання водопостачання своїх помешкань.

В обох випадках варто замислитися над рішенням придбання та встановлення персонального пристрою для нагріву води, яка використовується у побутових цілях. Один із економічно вигідних та простих у розміщенні й підключенні рішень виступає бойлер. Український ринок пропонує безліч бойлерів, що відрізняються за типами, принципами роботи, методами підключення, та, власне, брендами. У даній статті розглядаються бойлер непрямого нагріву. Їх головною перевагою визначається швидке нагрівання та можливість підключення приладу до різних видів нагріву.

Який саме бойлер непрямого нагріву обрати? Що варто зауважити при підключенні? Більш детально розглядаємо нижче.

Детальніше
Теплоізоляція трубопроводу: яку обрати?
Теплоізоляція трубопроводу: яку обрати?

Температурний режим українського клімату характеризується істотними коливаннями. Середня температура повітря у січні і лютому – одних із найхолодніших місяців, – коливається на показниках від -1 до -10 °С. Та бувають короткотривалі періоди різкого зниження температури до -20°С, у середньому. Улітку, у липні і серпні, температура може коливатися від +19 до +23 °С. Погодні умови 2021 року показують температурні рекорди спеки, що перевищують відмітку +30°С.

З огляду на такі кліматичні умови розумним і вигідним рішенням буде встановлення теплоізоляційних матеріалів для утеплення та захисту трубопроводу. Адже через доволі короткий проміжок часу умови навколишнього середовища змусять знову витрачати кошти на заміну труб, які постраждали через перепади температури.

Чи дійсно потрібно монтувати теплоізоляцію трубопроводів? Який матеріал для тепло- і шумоізоляції обрати? На які характеристики варто звернути увагу при покупці? Ці та інші питання розглянемо у даній статті.

Детальніше
Комфорт у деталях: кутник Rautitan RX для гіпсокартонних плит
Комфорт у деталях: кутник Rautitan RX для гіпсокартонних плит

Період ремонтів у самому розпалі. Одним із найважчих питань до сих пір залишається реалізація встановлення труб водопостачання у ванній кімнаті та вбиральні, особливо при встановленні біде, зливного баку, вмивальника тощо на гіпсокартонових конструкціях. Просте, але неочевидне рішення для виведення труб – кутник. Про нього далі детальніше.

Детальніше
Пінополістирол чи пінопласт: подібності та відмінності
Пінополістирол чи пінопласт: подібності та відмінності

Незважаючи на широкий вибір матеріалів для утеплення будинку, пінопласт та пінополістирол тримають лідируючі позиції серед покупців. Але, перед прийняттям зваженого рішення щодо придбання матів по конкретно заданим параметрам замовник зіштовхується із питанням поінформованості. На перший погляд, зазначені два матеріали не мають суттєвої різниці у характеристиках, але істотно відрізняються ціною.

То ж який матеріал для теплоізоляції кращий та чи варто переплачувати? Розглянемо ці питання у даній статті.

Детальніше
Вибір циркуляційного насосу: частотний чи енергозберігаючий?
Вибір циркуляційного насосу: частотний чи енергозберігаючий?

Ринок внутрішніх інженерних систем пропонує різноманітні моделі насосів, серед яких можна виділити дві ключові позиції – циркуляційний із частотним перетворювачем та циркуляційний енергозберігаючий насоси.

Який насос обрати? Як заощадити на витратах на електроенергію під час опалювального сезону? Чи виправдана підвищена вартість насосів? Знайдемо відповідь далі.

Детальніше